autoři galerie

 

M. Oberraiterova, mořský koník
Miroslava Oberreiterová, Mořský koník, rok 2008, olej na plátně

 

MIroslava Oberreiterová je rodáčka z Brna, je autorkou mnohých olejomaleb ale i divadelních návrhů, je autorkou, která dobře vystihuje náladu přírody  i abstraktní motívy.

 

 

 

J. Šuhajek,
ak. mal. Jiří Šuhájek, Astrální Jezdec, rok 2002 , kombinovaná technika, plátno

 

Jiří Šuhájek  je jedným z nejznámějších českých sklářů, umělec se širokým tvůrčím záběrem, je rovněž profesorem na Střední umělecko průmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově. Je autorem mnoha sklařských výstav doma i v zahraničí. Pracuje také pro firmu Moser. Naše galerie představuje především jeho obrazy, ale i kresby, bravúrní práce na papíře, které svědčí o jeho propojení , jako technika -skláře a úmělce, a to je i specialní znak některých sklářských úmělců, kteří přes své návrhy , kresby, došli do malířské tvorby.

 

 

 

Dobroslav Halata, koketa, 15
ak. mal. Dobroslav Halata, Koketa, olej na plátně , rok 2013

 

D. Halata je absolvent AVU v Praze, profesor na Střední umělecko průmyslové škole v Praze , vynikající pedagog i znalec obrazů. Výrazné jsou jeho abstraktní motivy a krajiny.

 

 

Šnobl červený obraz láska, město
Jan Vlček , ak. mal. , Cikánská dívka, olej, rok 2002.

 

Jan Vlček  je našim předním figuralistním malířem, je docentem na ¨pražské AVU, jeho portfolio má mnoho výstav doma i v zahraničí. Pro galerii jsou malované i pražské motivy, ale je to pro nás jeden z nejzajimavějších autorů.

 

Vladímír borůvka , ak. mal. Světlo na schodech, rok 2009, olej na plátně
Vladímír borůvka , ak. mal. Světlo na schodech, rok 2009, olej na plátně

 

Vladímír Borůvka pochází  ze smíšené česko-ruské rodiny. Ukončil akademii Strganovského v Moskvě, poté dlouhá leta pracoval , jako výtvarný redaktor a ilustrator. Nyní  se věnuje malbě filosofických motívů, aktů, ale i překrásných pražských motivů.